Demonte ve Monoblok Sağlık Konteynerleri

Farklı kullanım ihtiyaçlarına yönelik kapsamlı çözümler sunmak üzere KonteynerTR tarafından üretilen konteyner modellerinden biri olan sağlık konteyneri, fonksiyonel ve konforlu kullanım önceliği ile tasarlanıyor. Revir, hastane ek yapıları, sahra hastaneleri, laboratuvar, geçici toplum sağlığı merkezleri gibi amaçlarla kullanılan sağlık konteynerleri, fabrika ortamında üretilip kullanıma hazır şekilde sunuluyor. Sağlık konteynerleri, acil durumlarda ve coğrafi koşulların elverişli olmadığı alanlara kurulum ihtiyacı doğması gibi hallerde hızlı ve pratik şekilde yerleştirme ve kurulum imkânı sağlıyor. monoblok veya demonte olarak üretilen sağlık konteynerlerinin kurulumu kısa sürede tamamlanıp, kullanıma hazır hale getiriliyor. Konteynerler tabanlı özellikte olup yerleştirileceği alanda özel bir uygulamaya ihtiyaç duyulmadan vinç yardımıyla yerleştiriliyor. Konteynerin birleşimli olduğu durumlarda, birleşim yüzeyleri açık bırakılarak birleştirme işlemi şantiye alanında yapılıyor.

Hijyenik, Güvenli ve Dayanıklı

Tıbbi amaçlı üretilen konteynerlerin hijyenik koşulları sağlaması için ıslak zemin ve diğer alanlar isteğe bağlı özel olarak oluşturuluyor. Her türlü iklim koşullarında ve coğrafi alanda sorunsuz kullanım imkânı veren sağlık konteynerleri, dayanıklı ve uzun ömürlü malzemeden üretiliyor. Konteyner modelleri, yüksek maliyetli tıbbı ekipman ve sarf malzemelerin korunması için güvenlikli ve tüm hava koşullarına uygun özellikleri barındırıyor. Konteynerlerin dış cephesinde, isteğe bağlı olarak boyalı galvaniz sac veya A-1 sınıfı yanmaz fibercement dış cephe malzemesi kullanılıyor. Elektrik ve sıhhi tesisatlar tercihe göre, gizli olarak sıva altı veya sıva üstü olarak projelendiriliyor.

Acil Durumlarda Hızlı Müdahale İmkânı

Afet, salgın ya da terör saldırısı gibi olağan dışı durumlarda, acil tıbbi yardım sağlanması amacıyla kullanılan sağlık konteynerleri, her türlü coğrafi ortamda ve kısıtlı alanda, hızlı ve kolay çözüm sunulmasını sağlıyor. Hastaneye ulaşımın zor olduğu bölgelerde ya da çok sayıda riskli durumdaki hasta ve yaralının olduğu zamanlarda konteyner kurulumu, sağlık personeline sistemli ve hijyenik bir çalışma ortamı sunuyor.