Ofis Konteyner

Ofis konteyner modelleri, imalat yöntemine modifiye yük konteyneri veya özel tasarım konteyner kategorisine girebilir. Yük konteyneri modifiye edilerek ofis konteyneri haline dönüştürülebilir. Sıfırdan tasarlanıp imal edilirse özel tasarım konteyner sınıfına girer. Genellikle şantiye alanlarında ya da fabrika alanlarında, çeşitli ebatlarda ofis konteynerleri görülebilir. Bir işletmenin içine de ofis olarak kullanılmak üzere tasarlanmış bir ofis konteyneri yapılabilir. Ofis konteyneri, çok sayıda konteynerin birleştirilmesi ile bir ofis konteyner binasına dönüştürülebilir. Genellikle yukarı doğru en fazla 3 konteyner çıkılır. Yana yana ise istenilen sayıda konteyner dizilip birleştirilebilir. 

Müşterilerinizi ağırlayacağınız, satışlarınızı yapacağınız, çalışanlarınızın barınacağı yapılarda betonarme yapılar size hem zaman hem de para kaybettirir. İlerleyen dönemlerde ofis yerinizi değiştirmek istediğinizde yıkıp yenisini yapmanız gerekmektedir. Ofis konteyner ile yıkmak zorunda değilseniz bir vinç yada forklift yardımı ile kaldırıp istediğiniz taşıyabilirsiniz. Ofisinizi büyütmek istediğiniz de duvarlarını yıkmak zorunda kalmadan kolayca ilaveler yapıp ofis alanınızı büyütebilirsiniz. Ofis konteynerleri size hem zaman hem de para kazandırır. İhtiyacınız kalmadığında ise ikinciel olarak satıp yine para kazanırsınız.

Hızlı ve pratik kurulumlu ofis konteyneri çözümlerini incelemek için hemen iletişime geçin. Konteyner ofis çeşitleri şantiyelerden kamu yapılarına kadar her alanda kullanılmaktadır.


Konteyner Ofis Binaları

Ofis konteynerleri, özellikle son 10 yılda çoğu firma ve işletme tarafından tercih edilmeye başlanmış geçici konaklama çözümleridir. İsminden de anlaşılabileceği gibi, konteyner ofis binaları mobil olarak kullanılabilen bürolardır. Dışarıdan bakıldığında, dikdörtgen ve çelik bir kutuyu andırırlar. Tekerlekli bir aksın üzerine yerleştirilmiş olabilirler. Bu tipteki ofis konteynerleri, bir araç vasıtasıyla kolayca taşınabilir. Ancak tekerlekli bir aks üzerinde olmasa dahi, ofis konteynerleri bir kamyon kasası ve/veya vinç yardımı ile halen rahatça taşınabilecektir. Nitekim en büyük özellikleri de budur. Konteyner ofis binaları, istenen her yerde kullanılabilir ve arazi şartları ne olursa olsun, klasik bir bürodan beklenebilecek her şeyi içerir.

Ofis yük Konteyner Özellikleri

Ofis konteyner özellikleri, kabinin boyutuna ve sahip olduğu altyapı sistemlerine göre değişecektir. Bu bakımdan, 20lik ofis konteyneri ve 40lık ofis konteyneri olmak üzere iki temel modelin bulunduğunu söylemek mümkündür. (Ancak istenilen her boyutta özel üretim de yapılabilmektedir.) Bu modellerin her biri, büyüklüklerine göre çeşitli odalara ayrılmıştır. Veya daha geniş bir kullanım alanı sağlamak için odasız ve açık şekilde kullanılmaları da mümkündür. Her halükarda, telefon/faks/kablosuz internet gibi çeşitli altyapı sistemlerine sahip olurlar. Böylelikle, dış dünya ile iletişim kurabilmek mümkün olacaktır. Yalıtımlı kabinler oldukları için, hava şartlarından etkilenmezler ve kolayca ısıtılabilirler. Ofis konteyner özellikleri genellikle isteğe bağlı olarak belirlenir ve talep edilen hemen her şey, konteyner içine eklenebilir.