Tehlikeli Atık Konteyner Özellikleri

PARÇA & AKSESUAR
Kimyasal ve Tehlikeli Atık Depolama ve Tıbbi Atık Depolama binanızı özelleştirmek, tehlikeli maddelerin uygun depolanmasını sağlamak için kullanılan parça ve aksesuarlar önemlidir. Patlayıcı ve yanıcı olmayantesislerde dahi, personel ve tesislerin korunmasında kullanılacak aksesuarlar,garantili patlayıcı ve yangına dayanma özelliği olan aksesuarlardan seçilerek montajları yapılır.
AKSESUARLAR
Atık Depolama da şu anda kullanılan güvenlik aksesuarlarının tam bir çizgi sırasıyla oluşturulmuştur. Bu ürünler seçilirken tehlikeli madde depolama uygunluğunu garantisi olan aksesuarlardan seçilmelidir
IŞIKLAR
Aydınlatma bir tehlikeli madde depolama binasının güvenliğini sağlamak için önemli bir gerekliliktir. Aydınlatma çok önemli olduğundan, biz ürettiğimiz her emniyet binası için seçenekleri, geniş bir yelpazede sunuyoruz. Ex-Proof ve NonEx-Proof sınıflandırmalar İç ve Dış Aydınlatma yanı sıra Acil Back-Up Aydınlatma için de kullanılabilir.
SOĞUTMA
Tehlikeli maddelerin depolanmasın da binada belirli bir sıcaklık düzenlenmesini gerektirmektedir. Biz soğutmayı güvenlik nedeniyle sunmanın yanı sıra,malzemelerin kalitesinin korunmasının gerekli olduğu durumlariçinde sunuyoruz. Soğutma aralıkları ve soğutma ünitesi işin özelliklerine göre seçilir.
ISITMA
Patlayıcı malzemelerin güvenli bir şekilde saklanması ve ürün kalitesinin korunmasını sağlamak için belirli bir sıcaklıkta korumak gerektirir. Sistem duvara veya tavana monte edilebilir. Duvara veya tavana monte yerden tasarruf sağlar. Sağlıklı bir ısıtma sistemi cihazınızın ömrünü uzatır.
KAPILAR
Kimyasal Depolama da müşterilere, tehlikeli maddelere uygun, erişim sağlamayı kolaylaştırançeşitli kapı seçenekleri sunulabilir. Salıncak kapı ve kod gereksinimlerini karşılamak ve herhangi bir standart yapı modeline uygulanabilir roll-up kapıları sunuyoruz. Bu kapılar ihtiyaca göre çeşitli aksesuarlarla donatılabilir.
DÖKÜLME ALGILAMA
İsteğe göre taşkın havuzlarına dökülen malzemeyi algılaması için çeşitli sensörler konulabilir. Bu sayeden acil müdahale edilmesi gerekli durumlarda sistem gerekli birimleri haberdar eder.
RAFLAR
Raflar malzemeyi güvenli bir şekilde depolamak, tüm paletleri, destek ve tüm paletler, varilleri ve diğer kapları düzenlemek için sunulmaktadır. Paletler depolama alanını daha verimli kullanmanıza destek sağlar. Depolanacak malzemenin kolayca ayrıştırılmasında ve sınıflandırılmasında çok faydası vardır.
SENSÖRLER
Sistemim gereksinimlerine göre gaz sensörleri veya duman dedektörleri şeklinde uygulamalar yapılabilir. Hava kalitesindeki değişiklikleri personelinize uyararak güvenliği teşvik eder. Bu sensörler sesli ve görsel alarmların yanı sıra, ilgili yerel birimlerin uyarılmasında da kullanılır.
ELEKTRIK AKSESUARLARI
Elektrik ihtiyaçlarını yönetmenize yardımcı olmak için size çeşitli seçenekler sunuyoruz. Elektrikle ilgili ihtiyaç duyacağınız bağlantı kutuları, anahtar, priz, trafolar, sesli ve görsel sistemlerde gerek duyacağınız tüm ihtiyaçları karşılıyor, ve çözümler sunuyoruz.
MEKANIK HAVALANDIRMA
Sistemin sürekli havalandırılması ve zararlı gazların oluşmasının engellenmesinin gerektiği durumlarda havalandırma sistemlerinin kullanılması elzem olur. Bizler bu durumlarda gerekli tedbirlerin alınması için her türlü desteği sunabilir, ihtiyaca yönelik havalandırma sistemleri sağlayabiliriz.
YANGIN SÖNDÜRME
Yarı mamul, mamul, veya atık depolamaların da oluşabilecek yangınlara çok çabuk müdahale edebilmek için otomatik veya manuel yangın söndürme sistemlerini depolama birimlerine monte edebiliriz. Bu sistemler birden fazla çeşitte olabilir. Su yağmurlama sistemleri, kuru kimyasal sistemleri, köpük ve CO2 sistemleri kullanılabilir. Dışardan müdahale için bir uzman ekibin ihtiyaç duyacağı sistemler oluşturulabilir. Bu sistemler sesli ve görsel alarmlar ve yangın söndürücü aksesuarları ile de desteklenebilir.
EGZOZ FANLARI
Egzoz fanları yangına veya kimyasal depolama binasının içinde bir patlamaya yol açabilir dumanlar, buharlar ve tozların önlenmesinde kritik öneme sahiptir.Egzoz fanları da tam koruma için bir UL Listesinde yangın damperi içerir. Egzoz fanları oluşabilecek çok daha büyük zararlardan korunmak için koruma sağlar.
DÖŞEME
Müşterilerimizin ihtiyaçları birbirlerinde farklılıklar arz eder. Bu yüzden biz döşeme seçeneklerini geniş bir yelpazede sunuyoruz.Döşeme zeminleri için fiberglas ızgara zemin, T-Bar döşeme, galvanizli çelik ızgara,pleymut döşeme, betopan ve betopan üstüne epoksidöşeme uygulamaları yapılır. Tabanda taşkın havuzu gerekmiyorsa, Taban kaplaması üzerine elektrostatik özellikleri olan yüzey kaplamaların yapılması elektrik yüklerinden kaynaklı tehlikeleri en aza indirecektir. Fakat döşeme bunlarla sınırlı değildir. Sizinişinize en uygun zemin döşemesini sizlerin isteği doğrultusunda kulanabiliriz.
KİŞİSEL GÜVENLİK
Kişisel güvenlik bizim için çok önemlidir. İşte bu yüzden kişisel güvenlik ürünlerinde büyük bir çeşitlilik sunulmaktadır. Bizim kişisel güvenlik ürünleri,göz yıkama ve duş istasyonları, acil durum ışıkları, çıkış işaretleri, akış sensörleri, uyarıcı levhalar, koruyucu elbise ve eldiven, maskeler vb.içerir.Ancak istasyonları ve korucu malmeler bunlarla sınırlı değildir.
BÖLME DUVAR
Tesislerde birbirlerinde ayrı tutulması gerek malzemelerde ayırıcı panel, Sanayi tüplerini depolanmasında özel alan tahsisinde kimyasal envanter organizasyonunda ve uyumsuz materyalleri ayrı tutmak için, bir bölme duvar gereklidir.
RAMPALAR
Rampalar depolama alanında, malzeme yüklerken veya boşaltırken kolaylık sağlamak için tüm depolama binalarında mevcuttur. Rampalar emniyet rayları ya da yükseltilmiş kenarları takılabilir ve kaymaz yüzeyler eklenebilir. Rampaları büyük konteynerlerin yüklenmesine dekolaylık sağlar. Rampa ölçüler depolama alanlarımıza uyumlu şekilde yapılmaktadır.

Tıbbi Atık Konteynerleri

Tıbbi atık torbaları ünite içinde bu iş için eğitilmiş personel tarafından, tekerlekli, kapaklı, paslanmaz metal, plastik veya benzeri malzemeden yapılmış, yükleme-boşaltma esnasında torbaların hasarlanmasına veya delinmesine yol açabilecek keskin kenarları olmayan, yüklenmesi, boşaltılması, temizlenmesi ve dezenfeksiyonu kolay ve sadece bu iş için ayrılmış araçlar ile toplanır ve taşınırlar. Tıbbi atıkların ünite içinde taşınmasında kullanılan araçlar turuncu renkli olacak, üzerlerinde “Uluslararası Biyotehlike” amblemi ile “Dikkat! Tıbbi Atık” ibaresi bulunacaktır.

Tıbbı Atıkların Kontrolü Yönetmeliği EK-2’de C, D ve E grupları altında yer alan tıbbi atıklar, başta doktor, hemşire, ebe, veteriner, diş hekimi, laboratuvar teknik elemanı olmak üzere ilgili sağlık personeli tarafından oluşumları sırasında kaynağında diğer atıklar ile karıştırılmadan ayrı olarak biriktirilir. Toplama ekipmanı, atığın niteliğine uygun ve atığın oluştuğu kaynağa en yakın noktada bulunur. Tıbbi atıklar hiçbir suretle evsel atıklar, ambalaj atıkları ve tehlikeli atıklar ile karıştırılmaz.

Hastane Atıkları

Tıbbi atıkların toplanmasında; yırtılmaya, delinmeye, patlamaya ve taşımaya dayanıklı; orijinal orta yoğunluklu polietilen hammaddeden sızdırmaz, çift taban dikişli ve körüksüz olarak üretilen, çift kat kalınlığı 100 mikron olan, en az 10 kilogram kaldırma kapasiteli, üzerinde görülebilecek büyüklükte ve her iki yüzünde “Uluslararası Biyotehlike” amblemi ile “DİKKAT TIBBİ ATIK” ibaresini taşıyan kırmızı renkli plastik torbalar kullanılır. Torbalar en fazla ¾ oranında doldurulur, ağızları sıkıca bağlanır ve gerekli görüldüğü hallerde her bir torba yine aynı özelliklere sahip diğer bir torbaya konularak kesin sızdırmazlık sağlanır. Bu torbalar hiçbir şekilde geri kazanılmaz ve tekrar kullanılmaz. Tıbbi atık torbalarının içeriği hiçbir suretle sıkıştırılmaz, torbasından çıkarılmaz, boşaltılmaz ve başka bir kaba aktarılmaz. Tıbbi atıkların basınçlı buhar ile sterilizasyon işlemine tabi tutulması durumunda atıklar otoklav torbaları ile otoklavlanabilir kesici-delici tıbbi atık kaplarına konulurlar. Otoklav torbalarının yukarıda belirtilen teknik özelliklerin yanı sıra 1400C’a kadar nemli-basınçlı ısıya dayanıklı ve buhar geçirgenliğine haiz olması zorunludur.

Kimyasal Atık Konteyner Özellikleri

PARÇA & AKSESUAR

Kimyasal ve Tehlikeli Atık Depolama ve Tıbbi Atık Depolama binanızı özelleştirmek, tehlikeli maddelerin uygun depolanmasını sağlamak için kullanılan parça ve aksesuarlar önemlidir. Patlayıcı ve yanıcı olmayantesislerde dahi, personel ve tesislerin korunmasında kullanılacak aksesuarlar,garantili patlayıcı ve yangına dayanma özelliği olan aksesuarlardan seçilerek montajları yapılır.

AKSESUARLAR

Atık Depolama da şu anda kullanılan güvenlik aksesuarlarının tam bir çizgi sırasıyla oluşturulmuştur. Bu ürünler seçilirken tehlikeli madde depolama uygunluğunu garantisi olanaksesuarlardan seçilmelidir.